Halterofila Alexandrina Ciubotaru a devenit vicecampioană europeană Under 17. În Polonia, ea a cucerit 3 medalii de argint în categoria de greutate 64 kg.
La Under 15, Alexandr Baldji (67 kg) a obținut argintul la proba smuls și bronzul la general, Gabriel Danilov (55 kg) – argintul la aruncat și bronz la total, iar Alexandru Neagu (89 kg) – bronz la aruncat. La Europenele U15 și U17, Moldova este reprezentată de 10 halterofili.
Bullying-ul în școlile din Moldova: tăceți și îndurați. Cine este responsabil când un copil nu mai vrea să trăiască?
Situațiile descrise în acest articol se bazează pe experiențele reale ale unor părinți dintr-una dintre școlile considerate „de elită" din Chișinău. Au fost menționate doar cazurile mai puțin grave — cele mai severe nu au fost incluse, pentru a nu sensibiliza excesiv...






